fbpx
Laadukkaat laakerit laajasta ­varastostamme!

Laakerit

Emme makaa laakereilla, vaan toimitamme niitä. Kattavasti ja ketterästi, koko Suomeen!

Laakerit jokaiseen tarpeeseen

Kattavassa laakerivarastossamme on varaa valita. Toimitamme kaikki tarvitsemasi laakerit pienistä neulalaakereista suuriin pallomaisiin rullalaakereihin. Erityyppisiä, -hintaisia ja -merkkisiä vaihtoehtoja löytyy teollisuuden sekä muiden alojen tarpeisiin aina ensiasennuksesta kunnossapitoon.

Nopeasti ja laadukkaasti

Yksi merkittävistä toimittajistamme on NSK, jonka laakereiden laadun takeena on 80 vuoden kokemus laakereiden valmistamisesta, laaja kansain­välinen tutkimus- ja kehitystyö sekä maailman­laajuinen tuotanto­toiminta. NSK:n 50 000 tuotteen tuotanto-ohjelmasta löytyy taatusti sopiva laakeri haastavampaankin käyttökohteeseen.

Olemme valinneet laakerimme maailman parhaimmilta valmistajilta. Laajan kontaktiverkostomme ansiosta pystymme toimittamaan tuotteet hämmästyttävän nopeasti – useimmiten jopa vuorokauden sisällä.

Laakereiden materiaalit

Lisäksi liukulaakerit mittojen mukaan

Varastosta löytyvien liukulaakereiden lisäksi pystymme valmistamaan niitä haluamillasi mitoilla seuraavista materiaaleista.

+ Muita monia muita materiaaleja, kysy rohkeasti!

Tuotantokoneet

Ota yhteyttä

Palveluksessanne

Kalle Tuominen
Toimitusjohtaja
(03) 3833 775
040 762 8566
kalle.tuominen@top-osa.fi

Timi Talliniemi
Osto / myynti
(03) 3833 773
040 526 1680
timi.talliniemi@top-osa.fi

Ville Tuominen
Tekninen myynti
(03) 3833 774
040 8250 571
ville.tuominen@top-osa.fi

Santeri Viitala
Tekninen myynti
044 203 2489
santeri.viitala@top-osa.fi

Sami Vartiainen
Noutomyymälä
044 975 5180
sami.vartiainen@top-osa.fi

Veli-Matti Kekkonen
Varasto/noutomyymälä
040 727 8313
veli-matti.kekkonen@top-osa.fi